Case Study
Chefs Culinar. Biuro w Centrum Logistycznym globalnej marki zaopatrzeniowej.
planowanie przestrzeni, architektura wnętrz, projektowanie mebli, projektowanie oświetlenia, biofilia,
projektowanie akustyki, projektowanie informacji w przestrzeni
Chefs Culinar (2021)
Chefs Culinar Polska to globalna marka o niemieckich korzeniach działająca na rynku od prawie 100 lat. Projektowanie dla takiego klienta to duże wyzwanie i wielka odpowiedzialność.
W 2018 roku nasze studio zaproszono do pracy nad projektem wnętrza nowo powstającego centrum logistycznego Chefs Culinar w Wiskitkach pod Warszawą. Dzięki wczesnemu włączeniu nas do zespołu mogliśmy cały proces przejść zgodnie z naszymi wewnętrznymi procedurami, co zaowocowało przestrzenią dopasowaną do wymagań klienta i jego zespołu.
Więcej niż biuro.
Centrum logistyczne w Wiskitkach to nie tylko magazyny i część biurowa. Brief zakładał stworzenie dodatkowo akademii kucharskiej, kawiarni połączonej z showroomem oraz sal konferencyjno-szkoleniowych. Chefs Atelier to w pełni profesjonalnie zaprojektowana i wyposażona kuchnia pokazowa o łącznej powierzchni 186 m², w której jednocześnie może szkolić się 16 kucharzy/-rek.
W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni pokazowej powstał pokój degustacji, w którym w ciszy i spokoju możemy oddać się ocenie smaku i bukietu win oferowanych przez C.C.
Więcej niż wnętrze.
Zaprojektowaliśmy również: identyfikację wizualną marki Chefs Atelier, spacebranding Chefs Wine Bar i Showroomu oraz kompletny system nawigacji po budynku biurowym.
Dzięki ścisłej współpracy obu naszych zespołów (komunikacji wizualnej oraz architektów wnętrz) utrzymanie spójności stylistycznej było zdecydowanie prostsze i efektywne.
Elastyczne i ergonomiczne.
Przestrzeń biurowa mieści się na kondygnacjach od 1 do 4 i jest multifunkcjonalną, elastyczną odpowiedzią na potrzeby klienta. Zadbaliśmy o komfortowe i ergonomiczne miejsca pracy dla 140 osób dzieląc piętra na małe open space’y i prywatne gabinety.
Każde stanowisko pracy wyposażone jest w duże elektrycznie regulowane biurko o zmiennej wysokości. Przestrzenie dodatkowo wyposażone są w salki spotkań o różnych wielkościach, budki telefoniczne, aneksy kawowe, break out room.
Z szacunku do ludzi i jedzenia.
Kantyna obsługująca osoby pracujące na stanowiskach biurowych, jak i magazynowych to strefa zaprojektowana z dbałością o detal, niespotykaną w tego typu obiektach. Człowiek i jego potrzeby są tutaj najważniejsze. Kantyna daje odpoczynek i wytchnienie w przerwie na posiłek w otoczeniu żywej roślinności.
Dla komfortu przebywania zadbano także o redukcję pogłosu, projektując przestrzeń w oparciu o obliczenia akustyczne. Na posadzkach zastosowano linoleum posiadające naturalne właściwości bakteriostatyczne i będące jednocześnie materiałem o niskiej emisji CO2. Wszystkie te rozwiązania dają wyjątkowy komfort i doświadczenie spożywania posiłków w pracy.
Realizacja
Zespół projektowy
Head of Interior Design
Maciej Bidermann
Interior Design
Marta Fibich
Agata Rzechówka
Paulina Filipiak
Natalia Stachowska-Kędzia
Brand Design / Space Branding / Wayfinding
Szymon Skrzypczak
Project Management / Administration
Paulina Bartkowiak
Klient
Chefs Culinar
Lucyna Roszkiewicz
Tomasz Osieja
Partnerzy
Architekt
Tacakiewicz Ferma Kresek sp. z o.o.
Generalny wykonawca
Strabag
Dostawca mebli
Interior Group
Dostawca roślin
Green Liv
Producent oznaczeń
Kruger Plus
Fotografia
Kroniki Studio