Audyt wnętrz.
Zastanawiasz się czy Twoje przestrzenie w organizacji są zgodne z celami ESG?
Jeśli:
Potrzebujesz realnych danych o swoich nieruchomościach aby móc włączyć je do strategii i raportu ESG.
Chciałbyś dowiedzieć się na co zwrócić uwagę projektując nowe przestrzenie tak, aby były zgodne unijnymi regulacjami, a w perspektywie stały się realnym aktywem, a nie ciążyły organizacji.
Komfort i dobrostan Twoich pracowników jest dla Ciebie priorytetem.
Chcesz ograniczyć koszty realizacji poprzez dokładne mapowanie zasobów, które można wykorzystać w inwestycji włączając strategie GOZ (Gospodarka o Obiegu Zamkniętym).
Jak możemy pomóc Twojej organizacji?
Jako biuro konsultingowo-projektowe ukierunkowane na projektowanie zrównoważone zauważyliśmy, jak ważny etap przedprojektowy (analiza aktualnego stanu wnętrz) jest często pomijany w procesach inwestycyjnych.
Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom rynku nieruchomości stworzyliśmy narzędzie sprawdzające zgodność przestrzeni, wnętrz z wymogami ESG. Nazwaliśmy je Future-Conscious Design Audyt.
Usługa ta w profesjonalny i metodyczny sposób pozwala sprawdzić wnętrza pod kątem zgodności z adekwatnymi wskaźnikami ESRS oraz określa zdolności adaptacji do nowych standardów.
Więcej o kulisach Future-Conscious Design przeczytasz tutaj.
Projektanci + Inżynierowie + Naukowcy
Nasz zespół składa się z doświadczonych architektek i architektów wnętrz, inżynierów oraz doradczyń ds. zrównoważonego rozwoju. Kompetencje jakie posiadamy pozwalają ocenić budynek pod kątem funkcjonalności, materiałów wbudowanych, stanu technicznego, potencjału GOZ.
Aby w komplementarny sposób uzupełnić ocenę przestrzeni do współpracy w aspektach społecznych (Social – S) zaprosiliśmy cenioną w Polsce i za granicą specjalistkę ds. neuronauki stosowanej w architekturze, współzałożycielkę Impronta Natalię Olszewską wraz z jej zespołem badaczek i badaczy. Unikatowa umiejętność oceny budynku pod kątem neurodostępności daje profesjonalną perspektywę na zdrowie i samopoczucie użytkowników badanej przestrzeni (w tym użytkowników neuroatypowych).
Z czego składa się audyt?
Usługę zbudowaliśmy z trzech modułów, w każdym z nich analizuje przestrzeń pod innym kątem. Nie każdy obiekt badamy w pełnym zakresie, od Ciebie zależy który moduł lub ich kombinację wybierzesz.
A
Ocena stanu wnętrz budynku w celu określenia potencjału przebudowy.
W tym module badamy:
Układ funkcjonalny i jego adekwatność do nowych zadań
Zastosowane materiały wykończeniowe oraz wyposażenie
Potencjał cyrkularności inwestycji (GOZ)
Ślad węglowy LCA (opcjonalnie)
Zgodność ze standardami (Taksonomii, ESRS z zakresów E i S)
B
Ocena wpływu badanych przestrzeni na użytkowników.
W tym module badamy:
UX użytkowników w przestrzeni
Neurodostępność i neuroinkluzywność przestrzeni
Wpływ przestrzeni na komfort i dobrostan (wellbeing)
Zgodność ze standardami (ESRS z zakresu S)
C
Ocena stanu technicznego budynku w zakresie istniejących instalacji.
W tym module badamy:
Stan techniczny instalacji (HVAC, elektryka, teletechnika, BMS, oświetlenie)
Stan techniczny budynku i dostosowanie do aktualnych przepisów (warunki techniczne)
Jaką wartość otrzymasz w ramach usługi?
Pozyskasz informację na temat obecnego stanu przestrzeni i jej zgodności z ESG wg. standardu ESRS.
Dowiesz się jaki jest potencjał modernizacji Twojej przestrzeni z uwzględnieniem strategii Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ).
Otrzymasz wytyczne w celu poprawy doświadczenia użytkowników przestrzeni poprzez zwiększenie dostępności neurologicznej (tzn. zmniejszenia potencjalnego przeciążenia sensorycznego w przestrzeni). Po wdrożeniu rekomendacji zwiększy się dobrostan, produktywność, innowacyjność w Twojej organizacji.
Zaoszczędzisz pieniądze na etapie prac remontowo-adaptacyjnych stosując rekomendowaną strategie GOZ.
Wyniki otrzymasz w formie opisowego raportu szczegółowego oraz w załącznikach tabelarycznych, czytelnie przedstawiających dane.
Audyt w czterech prostych krokach.
01
Analiza
stanu wnętrz budynku w wybranych zakresach (A,B,C)
02
Wnioski
opisują istniejący stan wnętrz poprzez zebrane dane oraz identyfikują tzw. “pain points”
03
Rekomendacje
kolejnych kroków w celu adaptacji do nowych standardów
04
Wytyczne
do przeprojektowania przestrzeni zgodnie z ESG i wiedzą ekspercką
Jesteś zainteresowany ale nie wiesz czy ta usługa jest odpowiednia dla Twojej organizacji? Zostaw kontakt do siebie, odezwiemy się i odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości. Pamiętaj, że zakres usługi zawsze możemy dopasować do Twoich potrzeb.
Nie lubisz formularzy?
Jasne, pisz prosto do Macieja.
* Wszystkie projekty realizowanie w metodzie FCD uwzględniają wytyczne Unii Europejskiej
w zakresie Taksonomii i ESG (EFRAG).
Nasi Partnerzy.
W zgodzie z Celem 17 Zrównoważonego Rozwoju (SDG), łączymy siły z liderami w dziedzinie zrównoważonego budownictwa, nauki, innowacyjnych technologii, by dostarczać rozwiązania, które są nie tylko efektywne i estetyczne, ale przede wszystkim odpowiedzialne. Razem tworzymy przyszłość, która dba o Twoje potrzeby i chroni naszą planetę.
Jesteśmy członkami.
Jesteśmy dumni, że możemy być członkami wiodących organizacji branżowych, takich jak Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) oraz Stowarzyszenie Architektów Wnętrz (SAW). Członkostwo w tych prestiżowych instytucjach potwierdza nasze zaangażowanie w promowanie zrównoważonego rozwoju i najwyższych standardów projektowania wnętrz.