Case Study
Frammed+Grabbed. Dwie nowe marki z branży CGI. Brandded.
projektowanie marki, projektowanie i wdrożenie komunikacji marki, konsultacje, nadzór artystyczny, nadzór produkcyjny
Frammed (2022)
Frammed to studio CGI tworzące wysokiej jakości realizacje 3D. Specjalizuje się w wizualizacji budynków oraz ilustracji projektów z zakresu architektury wnętrz.
Obraz w ramie.
Logotyp koresponduje z masywnymi formami budynków oraz wyznaczaną przez nie rytmiką. Stanowi przeciwwagę dla prostego i przejrzystego liternictwa.
Charakter komunikacji jest minimalistyczny i opiera się głównie na wizualizacjach, czyli produktach pracy studia, oraz na odważnych, nawiązujących do nazwy i charakteru Frammed zabiegach typograficznych. Tak skonstruowana komunikacja wizualna pozwala na zbudowanie struktury, w której obraz i jego jakość zawsze będą bohaterami pierwszego planu.
Obraz i litera.
Edytorialowa typografia i brutalistyczny layout nawiązują do współczesnego liternictwa obecnego w magazynach lifestylowych i architektonicznych, czyli do tego, co jest naturalnym środowiskiem funkcjonowania marki.
Produkcje studia Frammed są wsparciem dla najlepszych pracowni architektonicznych z całego świata.
Grabbed (2022)
Grabbed to e-commerce specjalizujący się w sprzedaży modeli dla architektów oraz artystów 3D.
Począwszy od mebli biurowych, sof, krzeseł, przez elementy oświetlenia, aż po akcesoria kuchenne czy łazienkowe – wszystko to można znaleźć w zbiorach Grabbed gotowe do użycia.
Biblioteka Grabbed rośnie z miesiąca na miesiąc, zapewniając dostęp do coraz szerszej gamy assetów.
Brandded.
Obie marki należą do tych samych właścicieli i są ze sobą w oczywisty sposób związane. Naszym zadaniem w tym projekcie było znalezienie odpowiedniej relacji między nimi.
Pierwszym elementem jest naming. Obie marki zawierają ten sam zabieg literniczy – powtórzone spółgłoski w nazwie. To proste rozwiązanie pomaga skojarzyć je ze sobą już na poziomie samego nazewnictwa.
Bezszeryfowe i szerokie litery zastosowane w logotypie Grabbed stanowią przeciwieństwo smukłego i zwartego Frammed, ale geometryczny i blokowy charakter obu projektów tworzy swoisty rodzaj połączenia formalnego, które spaja oba znaki.
Modelowo, sprzedażowo.
Inspirację dla typografii stanowią silne formy geometryczne obecne we współczesnym wzornictwie.
Kształty liter możemy odnaleźć w elementach mebli, np. zagłówkach, nogach czy oparciach, oraz w formach wielu innych produktów z zakresu wyposażenia wnętrz.
Komunikacja Grabbed jest wizualnie „głośna”, a przez to bardziej sprzedażowa. Dzięki odpowiednim zabiegom typograficznym i layoutowym budujemy charakter zakupowy i promocyjny, który wraz z wyjątkową ofertą sklepu stanowi ciekawą propozycję dla osób poszukujących tego typu produktów.
Przestrzennie.
Kompozycja visuali to przestrzenne połączenie płaskich teł, liter i modeli. Dzięki temu zyskujemy jednolity i wyrazisty charakter komunikacji sklepu w obrębie wielu kanałów, np. social mediów.
Grabbed nie ma przypisanej stałej palety barw, kolory teł łączą się z kolorami modeli, a jedynymi stałymi są czerń oraz biel z elementami off-white. To pozwala generować niemal nieograniczoną liczbę publikacji, posiadających zawsze spójną i oryginalną kompozycję kolorystyczną.
Dodatkowo typografia ożywa, trafiając na „sklepowe” taśmy, które dynamizują statyczne modele i wprowadzają efekt głębi.
Realizacja
Zespół projektowy
Creative Direction / Brand Design
Szymon Skrzypczak
Brand / Digital / Motion Design
Andrzej Hercuń
Project Management / Administration
Paulina Bartkowiak
Klient
Frammed+Grabbed
Magdalena Marczak
Kacper Marczak
Partnerzy
3D Visualization
Magdalena Marczak
Kacper Marczak