Case Study

System 3E. Branding. Technologia budowy domów bez spoiwa i docieplenia.

strategia marki, projektowanie marki, projektowanie i wdrożenie komunikacji marki, konsultacje, nadzór artystyczny, nadzór produkcyjny

 
 
 
 

SYSTEM 3E (2016)

 

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania i potrzeby konsumentów związane z procesem budowy domów, na rynku pojawia się coraz więcej firm z sektora PropTech, które w swoim działaniu łączą innowacyjne technologie z sektorem budowlanym.

W 2016 roku na polskim rynku pojawiła się marka z opatentowaną technologią wznoszenia ścian z elementów wykonanych z perlitu, czyli skały pochodzenia wulkanicznego. System 3E to technologia nie tylko bezzaprawowa, ale również ekologiczna, energooszczędna, a przez to ekonomiczna. To właśnie z tych trzech wartości wywodzi się jej nazwa.

Nasze studio od lat zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem strategii komunikacji marek społecznie odpowiedzialnych, mających pozytywny wpływ na zasoby planety i otoczenie, dlatego zaproszenie nas przez fundusz inwestycyjny ARIA Fund do udziału w projekcie uznaliśmy za bardzo interesujące. System 3E i Dom 3E to spółki portfelowe funduszu.

 

Dom 3E i System 3E

Marka, której wizerunek stworzyliśmy, kieruje swoją ofertę zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych. Za pomocą elementów systemu można budować domki i domy jednorodzinne, ale też budynki wielomieszkaniowe i usługowe.

Logotyp marki występuje w dwóch wariantach, w których zmianie ulega nazwa, ale sygnet pozostaje ten sam. Inspiracją do stworzenia jego formy było połączenie rysunku budowlanego, kształtu domu oraz kombinacji cyfry i litery 3E.

Główne założenia komunikacji marki to rzetelna i przystępna informacja o technologii, ale też nowe podejście do opowiadana o tym, jakim wyzwaniem jest budowa domu. 3E chce nas zainspirować, pokazać, że wszystko jest możliwe dzięki technologii, która wydaje się działać niemal samodzielnie.

Budowa domu to wciąż ogromna odpowiedzialność, ale jeszcze nigdy nie była tak przystępna.

Marka zdobyła bardzo duże zaufanie klientów nie tylko w Polsce, ale i za granicami kraju, a jej ambasadorem i jednym z inwestorów został Grzegorz Krychowiak.

 
 

Na dobry początek

Stworzyliśmy system komunikacji marki, tak by pomógł jej w sposób widoczny zaistnieć w świadomości, jak też dawał pole do twórczego rozwijania jej w przyszłości.

Typografia, kolorystyka, zasady budowania layoutu, opis i wytyczne dotyczące stosowanych obrazów i ilustracji czy założenia związane z wizualizacją produktu – wszystko to zostało zawarte w przygotowanym dla 3E brand manualu.

Obecnie komunikacja marki 3E realizowana jest przez wewnętrzny zespół, który kreatywnie wdraża i rozwija jej założenia, tworząc działania marketingowe zarówno w kanałach analogowych, jak i digitalowych.

O marce 3E pisały już: Onet, Forbes, Puls Biznesu czy INN:Poland.

3E Space Branding

W 2018 roku w Radomsku powstała fabryka komponentów Systemu 3E, w której również konsekwentnie zastosowano elementy identyfikacji wizualnej marki. Wykorzystano je do przygotowania nie tylko oznakowania budynku, ale też odzieży, kasków oraz innych akcesoriów.

W samym roku 2022 fabryka wyprodukowała ponad 70 tys. elementów. Warto przy tym zaznaczyć, że podczas produkcji i budowy ścian z modułów 3E zużywane jest niemal cztery razy mniej wody niż przy budowie ścian z betonu komórkowego czy bloczków silikatowych!

 

Budowanie jeszcze nigdy nie było tak proste.

To hasło stworzone przez nas na potrzeby marki 3E. Oprócz tego, że System 3E udowadnia każdego dnia jego zasadność, to jest również polskim produktem, który może pomóc zmienić branżę budowlaną na lepsze. Trzymamy kciuki!

 

Realizacja


Zespół projektowy

Creative Direction / Brand Design
Szymon Skrzypczak

Copywriting
Natalia Glesmann


Klient

System 3E
Dariusz Lewandowski
Piotr Budnik